פרופ' אליעזר שלוסברג מונה לדקן הפקולטה למדעי הרוח

פרופ' אליעזר שלוסברג מונה לדקן הפקולטה למדעי הרוח ויחליף את פרופ' שיפרה ברוכסון-ארביב.

פרופ' אליעזר שלוסברג אמר לאחר הודעת המינוי: "זה תפקיד מאתגר ביותר, במיוחד לנוכח מצבם הקשה של מדעי הרוח בארץ ומעמדם בציבור הרחב. אני מקווה לפעול להגברת המודעות לחשיבותם של מדעי הרוח ולקידומם בתוך האוניברסיטה ומחוצה לה".

פרופ' שלוסברג למד בבית-הספר היסודי "בר-אילן" בת"א, ואח"כ בתיכון עירוני ב-ג "צייטלין" בת"א, שם סיים את לימודיו במגמה המזרחנית בראשותו של המורה הנערץ דב עירון ע"ה. לאחר שירות צבאי (כולל שנת קבע) בחיל המודיעין החל את לימודיו האקדמיים באוניברסיטת בר-אילן, במחלקות לערבית (ראשי) ולשון עברית (משני). במקביל למד במשך ארבע שנים ב"המכון הגבוה לתורה" באוניברסיטה. פרופ' שלוסברג המשיך ללמוד במחלקה לערבית במסגרת המסלול הישיר לתואר שלישי. את עבודת הדוקטור כתב על הנושא: "תפיסות ושיטות בפירושו של רב סעדיה גאון על ספר דניאל", בהנחיית פרופ' אוריאל סימון וד"ר חגי בן-שמאי.

פרופ' שלוסברג מלמד במחלקה לערבית באוניברסיטת בר-אילן מאוקטובר 1981 ועד היום, ובמשך 10 שנים  (2007-1999; 2012-2010) כיהן כראש המחלקה. משנת 1994 הוא מלמד גם בחוג למחשבת ישראל במכללת "אורות ישראל" באלקנה, והחל משנת תש"ע הוא גם חבר במועצה האקדמית שלה. בין השנים 2000-1991 לימד גם בחוג לערבית במכללת "בית ברל".

בין השנים 2016-2012 שימש פרופ' שלוסברג סגן דקן בית-הספר ללימודים מתקדמים. בשנים תשע"ג-תשע"ד שימש נציג הפרופסורים החברים במועצה האקדמית העליונה של האוניברסיטה.

החל משנת תשע"ד הוא מכהן גם כיו"ר ועדת מקצוע הוראת ערבית ואסלאם במשרד החינוך.

פרופ' שלוסברג מתמחה בפרשנות המקרא בלשון הערבית-היהודית, ובאופן מיוחד בתרגומו ובפירושו של רב סעדיה גאון  למקרא. בשנים האחרונות הוא שוקד על הכנת מהדורה ביקורתית של התרגום לתורה בליווי הערות וחילופי גרסאות מכתבי-יד ודפוסים, ובכלל זה מאות רבות של קטעי גניזה. כמו כן חוקר פרופ' שלוסברג את פרשנות המקרא הקראית, ובמרכזה פירושיו של יפת בן עלי הקראי. פרופ' שלוסברג עוסק גם  במדרשי תימן, ובעיקר בפירושיו של ר' אברהם בן שלמה התימני לספרי הנביאים. כמו כן עסק בפולמוס היהודי-מוסלמי בימי-הביניים ובעת החדשה.